بازاریابی کارآفرینانه (Entrepreneurial marketing) چیست؟

بازاریابی کارآفرینانه

در زمان حاضر بدلیل عوامل مختلفی از جمله جهانی شدن، فناوری اطلاعات و غیره سرعت تغییرات در بازارها بسیار شدید و ناگهانی شده است. در نتیجه فرصت هایی که در چنین محیطی شکل می­گیرد نیز بسیار کوتاه و زودگذر می­باشند و بالطبع آن مزیت هایی که از این فرصت ها برای کسب وکارها بدست می­آید نیز زودگذر و دارای عمر کوتاه خواهد بود. بنابراین کسب وکارها باید بطور مدام درباره استراتژی های خود فکر کنند و آنها را دوباره شکل دهند.

بازاریابی B2B یا بازاریابی صنعتی ، شرکتی چیست؟

بازاریابی شرکتی یا صنعتی  B2B


بازاریابی شرکتی Business to Business ( که معمولا با نام بازاریابی B2B شناخته می شود) شامل فروش محصول و یا خدمات یک شرکت به شرکت دیگر است. تکنیک های بازاریابی B2B برهمان اصول اساسی بازاریابی مصرف کننده

تکیه می کند، اما با روشی منحصر به فرد اجرا می شود.

بازاریابی B2C چیست؟

بازاریابی B2C

مکانیزم بازاریابی B2C یا بازاریابی کسب‌وکار به مصرف‌کننده، زمانی اتفاق می‌افتد که یک کسب‌وکار مانند مواد غذایی، فروشگاه‌های خرده‌فروشی، خدمات حقوقی یا سازمان اطلاعات پزشکی و…، خدمات و محصولات خود را برای عموم بازاریابی کند. شباهت بین B2C، B2B و B2G این است که بازاریابان همیشه در حال ‌گسترش ارتباطات مستقیم با مردم هستند.

بازاریابی اینترنتی چیست و چه مزایا و معایبی دارد

بازاریابی اینترنتی

بازاریابی اینترنتی به بیان ساده شامل فعالیتهایی می باشد که در فضای وب ، شبکه های اجتماعی و سایر رسانه های ارتباطی انجام می دهیم تا کاربران در سراسر دنیا با محصولات و خدمات ما آشنا شوند و نسبت به خرید محصولات و خدمات ما اقدام کنند.

بازاریابی B2G چیست ؟

بازاریابی B2G

مکانیزم بازاریابی B2G به کسب‌وکارهایی اشاره دارد که محصولات و خدمات خود را به سازمان‌های دولتی می‌فروشند. تفاوت این نوع بازار نسبت به B2B و B2C این است که در مکانیزم بازار B2G، شرکت به ‌طورکلی به نیازهای یک ‌نهاد خاص دولتی از طریق فرایند مناقصه که به نحوی سازمان‌یافته منتشر می‌شود، پاسخ می‌دهند.